Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

AĞRI AHMED-İ HANİ, ŞANLIURFA GAP VE ÇANAKKALE HAVALİMANLARIMIZDA TATBİKATLAR YAPILDI

AĞRI AHMED-İ HANİ, ŞANLIURFA GAP VE ÇANAKKALE HAVALİMANLARIMIZDA TATBİKATLAR YAPILDI
12.10.2018 - 31.10.2018
A
A
A

​Meydana gelebilecek uçak kazalarının etkilerinin asgariye indirilmesi ve operasyonel faaliyetlerin test edilmesi amacıyla havalimanlarımız koordinesinde düzenlenen tatbikatlar gerçeğini​​ aratmıyor. 

Acil Durum Planı kapsamında Ağrı Ahmed-i Hani, Şanlıurfa GAP ve Çanakkale Havalimanlarımızda ilgili kurum ve kuruluşların katılımıyla düzenlenen tatbikatlarda ARFF ekiplerimizin yüksek performansı dikkat çekti.
 
Çanakkale Boğazı'nda uçak kazası tatbikatı 
Çanakkale Havalimanımız koordinesinde Kepez Limanı açıklarında uçak kazası tatbikatı yapıldı. Senaryo gereği, bir uçağın denize düşmesi üzerine deniz üzerinde arama ve kurtarma faaliyetleri gerçekleştirildi.
 
Ağrı Ahmed-i Hani ve Şanlıurfa GAP Havalimanlarında yangın tatbikatı
 
Ağrı Ahmed-i Hani ve Şanlıurfa GAP Havalimanımızda ise yangın ve kurtarma tatbikatı yapıldı. Senaryo gereği bir uçağın iniş sırasında kaza kırım geçirmesi canlandırılan tatbikatta gerekli müdahaleler hızlı bir şekilde yapıldı. Şanlıurfa Havalimanımızda gerçekleştirilen tatbikatta, havalimanımızın kendi imkanlarıyla hazırladığı maket simülasyon uçak kullanıldı.​

 

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
444 34 64
DHMİ
İletişim Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü