Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

BAKAN TURHAN: "2020 YILI İÇİNDE GAZİANTEP HAVALİMANI YENİ TEMİNAL BİNASINI HİZMETE AÇACAĞIZ"

BAKAN TURHAN: "2020 YILI İÇİNDE GAZİANTEP HAVALİMANI YENİ TEMİNAL BİNASINI HİZMETE AÇACAĞIZ"
29.12.2018 - 28.01.2019 Bu haber 585 kez görüntülendi.
A
A
A

 

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Gaziantep'e gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Gaziantep Havalimanı Terminallerinin büyütülmesi ile ilgili devam eden işleri ve yeni terminal binası inşaatını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

İncelemelerinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Turhan,  Gaziantep Havalimanı Yeni Terminal binasının 2020 yılı içinde hizmete açılacağını belirterek şöyle konuştu:

"Gaziantep'imizin hava ulaşımında önemli bir görev üstlenen havaalanı ile ilgili olarak terminallerimizi büyütüyoruz. Diyarbakır'dan sonra Gaziantep Havaalanımızda körüklü tünellerle yolcularımız direkt olarak terminalden uçağa binme fırsatı yakalayacaklar. 6 adet yeni ilave körüklü sistemi içerisinde barındıran terminalimizin çalışmalarına başladık, bunu sürdürüyoruz. 2020 yılı içerisinde inşallah yeni terminalimizi hizmete açacağız, eski terminalimizi de dış hatlar olarak kullanacağız.

Son dönemlerde bu havaalanının ILS cihazı ile ilgili olarak yazılı ve görsel medyada bazı gerçeği tam olarak yansıtmayan bilgiler bize ulaştı.  Havaalanımızın kategori 2 seviyesinde ILS cihazı mevcuttur."


 


 


 

 

Bu haber 585 kez görüntülendi.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
444 34 64
DHMİ
İletişim Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü