Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

DOĞU AKDENİZ KARİYER FUARINDAYIZ

DOĞU AKDENİZ KARİYER FUARINDAYIZ
06.03.2019 - 31.03.2019
A
A
A

​Cumhurbaşkanlığı himayesinde 8 bölgede gerçekleşecek Kariyer fuarlarının ilki olan Doğu Akdeniz Kariyer Fuarı, Mersin Yunus Emre Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle başladı. 

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Salim Atay, Mersin Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen fuarın açılışında yaptığı konuşmada, bundan sonra her yıl Doğu Akdeniz bölgesinde fuarın düzenleneceğini belirterek "Bu ülke akademik alanda, bilim dünyasında, teknolojide ayağını yerden kesmiştir. Yakın zamanda birçok alanda ülkemizi, performansı en iyi ülkeler standardına yükselteceğiz." dedi.
 
Dünyada "büyük milletlerin" en fazla insana, özellikle de genç ve yetenekli olanlara yatırım yaptığını dile getiren Atay, "Biz de Türk milleti olarak Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığı döneminden itibaren gençlere yatırım yapmaya devam ediyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda, suyu akmayan, çöpü toplanmayan İstanbul'da ilk yaptığı icraatlardan birisi, okuyan gençlere burs ve barınacak yer sağlanmasıydı." ifadelerini kullandı.
 
UAB STANDINA BÜYÜK İLGİ
 
Bakanlığımızın fuarda açtığı stantta bağlı ve ilgili kuruluşlar da yer aldı. Büyük ilgi gören stantta DHMİ'ye ayrılan bölümde uzman personelimizce kuruluşumuzda istihdam edilen meslek grupları ve kariyer fırsatlarıyla ilgili diğer konular hakkında ziyaretçilere bilgi verildi.

 

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
444 34 64
DHMİ
İletişim Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü