Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜR VEKİLİMİZ MEHMET ATEŞ’İN “19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI” MESAJI

GENEL MÜDÜR VEKİLİMİZ MEHMET ATEŞ’İN “19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI” MESAJI
18.05.2019 - 25.05.2019
A
A
A

​​​"Milletimizin kurtuluş ümidi ile çırpındığı en heyecanlı bir zamanda" Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ün önderliğinde 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlayan Millî Mücadele,  Amasya Tamimi,  Erzurum ve Sivas Kongrelerinden sonra yedi düvele karşı kazanılan büyük zaferle taçlanmıştır.

Bağımsızlık mücadelesinde, şanlı tarihi ve milletinden aldığı güçle başarıdan başarıya koşan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kurduğu Cumhuriyeti Türk gençliğine emanet etmiştir. Bu kutlu emanetin ilelebet varlığını sürdürmesi, bireyler, toplum ve kurumlar olarak görevlerimizi eksiksiz bir şekilde yerine getirmemizle mümkün olacaktır.

Bu bilinçle yoğun gayret gösteren DHMİ kadroları; ülkemizin son yıllarda sivil havacılıkta büyük bir mesafe kat etmesinde etkin rol oynamış, Cumhuriyet tarihinin en büyük havacılık projelerini hayata geçirmiştir. Ülkemizi emanet ettiğimiz gençlerimizin çalışmalarıyla dünyaya örnek olan projeler gerçekleştirmeye ve emin adımlarla geleceğe yürümeye devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle, birlik, beraberlik ve umut dolu geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz ve aziz milletimizin “19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı kutluyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

 

Mehmet ATEŞ
DHMİ Yönetim Kurulu Başkan
ve Genel Müdür Vekili

​​​

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi GLOBAL_MASTER_DHMI_BOTTOM_ILETISIM_MERKEZI_EN_TR Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü