Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ FUNDA OCAK: “HAYATA GEÇİRİLEN BÜYÜK PROJELERLE DHMİ İŞLETME VE İLERİ TEKNOLOJİK ALTYAPI BAKIMINDAN BİR DÜNYA MARKASI HALİNE GELDİ"

GENEL MÜDÜRÜMÜZ FUNDA OCAK: “HAYATA GEÇİRİLEN BÜYÜK PROJELERLE DHMİ İŞLETME VE İLERİ TEKNOLOJİK ALTYAPI BAKIMINDAN BİR DÜNYA MARKASI HALİNE GELDİ"
29.01.2019 - 17.02.2019 Bu haber 1092 kez görüntülendi.
A
A
A

​​Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Funda Ocak, resmi twitter hesabından(@fundaocakdhmi​) yaptığı paylaşımda devam eden projeler hakkında bilgi verdi.

İşte Genel Müdürümüz Ocak'ın o paylaşımları:
 
Ülkemiz, sivil havacılık alanında büyük aşama kaydederek Avrupa'da en hızlı gelişme gösteren, dünya sivil havacılığı nezdinde saygı duyulan bir noktaya ulaştı. Bu başarı grafiğinin yakalanmasında hiç şüphesiz son 17 yılda uygulanan ulaştırma politikaları etkili oldu.
*
Ülkemizin, dünyadaki emsallerinden çok daha modern havalimanları ve terminallerle donatıldığını söyleyebilirim. Hayata geçirilen büyük projelerle DHMİ de işletme ve ileri teknolojik altyapı bakımından bir dünya markası haline geldi.
*
Birçok havalimanımız Avrupa devlerini geride bırakan rekorlara imza atarak itibarlı ödüllerin sahibi oldu. Bu başarıları, Cumhuriyet tarihimizin havayolu sektöründeki en büyük projesi olan İstanbul Havalimanı ile taçlandırmanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz.
*
Tüm dünyanın gözünü kamaştıran bu muhteşem eser, sadece Orta Doğu, Avrupa ve Asya'nın merkezindeki Türkiye'nin değil, dünya havayolu ulaşımının merkez üssü olacaktır.
*
Soruda da belirtildiği gibi İstanbul Havalimanımızın yanı sıra Türkiye genelinde birçok önemli proje yürütmekte ve başarılarımızı sürekli kılacak büyük yatırımlara imza atmaktayız.
*
Kuruluşumuz bünyesinde terminal binaları ile pat sahaları yapımı ve yenilenmesi işlerinin yanında çeşitli mütemmim bina yapımı ve havalimanı rehabilite işleri olmak üzere toplam 34 inşaat projesi yürütülüyor.
*
2018 yılı sonu itibarıyla Muş Sultan Alparslan ve Kahramanmaraş Havalimanı Terminal Binası Yapımı ile Kars Harakâni Havalimanı,  Van, Antalya Havalimanları Pat Sahaları Yapımı işleri tamamlandı.  
*
Balıkesir (Merkez) Havalimanı Terminal Binası Yapımı işinin de kısa süre içerisinde tamamlanması planlanıyor.
*
Gaziantep Havalimanı Terminal Binası ve Tokat Yeni Havalimanı Üst Yapı Tesisleri Yapımı ile Tokat Yeni Havalimanı PAT Sahaları Yapımı işleri iş programına uygun bir şekilde devam ediyor.
*
Genel Müdürlüğümüzce bugün itibariyle ülkemiz havacılık sektöründe gerçekleştirilen Kamu Özel İş birliği projesi sayısı ise 18'e ulaştı. Daha büyük proje ve eserlerle geleceğe yolculuğumuz devam ediyor; DHMİ Çalışıyor Türkiye Uçuyor!
*
Bir dergi ile yaptığımız söyleşide yöneltilen: “DHMİ, son dönemde hep İstanbul Havalimanı ile gündeme gelse de Türkiye genelinde birçok proje yürüttüğünü biliyoruz. Kaç proje yürütüyorsunuz?” şeklindeki soruya verdiğim bu cevabı paylaşmak istedim siz değerli takipçilerimle.

​​

Bu haber 1092 kez görüntülendi.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
444 34 64
DHMİ
İletişim Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü