Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ FUNDA OCAK'IN "10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ" MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZ FUNDA OCAK'IN "10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ" MESAJI
09.11.2018 - 18.11.2018
A
A
A

Kıymetli Mesai Arkadaşlarım;

Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu, ilk Cumhurbaşkanımız, Millî Mücadele'nin lideri, İstiklal Savaşı'mızın Başkomutanı, Meclisimizin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fâni vücudunun aramızdan ayrılışının 80'inci yıl dönümü.

O, bütün dünya ülkelerine, özellikle mazlum milletlere örnek olmuş, bağımsızlık ve özgürlük sembolü olarak yüreklerde yer etmiş eşsiz bir kahraman, müstesna bir liderdir.

Askerî becerileri, liderlik vasfı ve eşsiz ileri görüşlülüğü ile dünya tarihinde yeri doldurulmayacak izler bırakan bu büyük devlet adamı; "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." İfadesiyle devletimizin sonsuza kadar ayakta kalacağına dair kesin inancını veciz bir şekilde ifade etmiştir. DHMİ ailesi olarak, bu irade ve kararlılığa katkıda bulunmak için ülkemize büyük eserler kazandırarak geleceğe yürüyüşümüzü sürdürüyor; “İstikbal Göklerdedir" anlayışı ile Cumhuriyet tarihinin en muhteşem projelerine imza atıyoruz.

Bağrından kopup geldiği milletinin gönlünde daima yaşayacak olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ölüm yıl dönümünde bir kere daha şükran ve minnetle anıyorum. Allah rahmet eylesin, ruhu şad, mekânı cennet olsun.

Funda OCAK

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı

ve Genel Müdürü​ ​

 

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi GLOBAL_MASTER_DHMI_BOTTOM_ILETISIM_MERKEZI_EN_TR Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü