Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ FUNDA OCAK`IN "15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ" MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZ FUNDA OCAK`IN "15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ" MESAJI
13.07.2018 - 31.07.2018
A
A
A

Değerli Mesai Arkadaşlarım,


Tarihi boyunca bağımsızlığı için canını feda etmeyi kutsal bir görev sayan asil Türk milleti, 15 Temmuz 2016 gecesi ve sonrasında, demokrasisini savunmak için de göğsünü tanklara siper, kurşunlara kalkan etmekten çekinmedi.


Hatırlamak bile istemediğimiz o karanlık, kanlı gecede, Fethullahçı Terör Örgütü’ne mensup bazı asker kılığındaki teröristler, darbe girişiminde bulunarak halkın yüzde 52’sinin oyunu alıp işbaşına gelen Cumhurbaşkanımızın canına kast etme cüretinde bulunmuşlardı.


"O gece içimizden Allah korkuyu almıştı" diyen gaziler ve gül bahçesine koşarcasına tereddütsüz şehadete koşan kahramanlar, hainlerin heveslerini kursağında bıraktı çok şükür. Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara koşan Milletimiz, canı pahasına yeni bir demokrasi destanı yazarak kukla bir meczubun sahneye koyduğu bu kanlı planı bozdu, hainlerin heveslerini kursaklarında bıraktı. Bundan böyle de istikbal ve iradesine ipotek koyma cüretini gösterenlere fırsat vermeyeceğini tüm dünyaya ispatladı, darbeler devrini de sonsuza dek kapatmış oldu.


İşte bu şanlı destanın yazıldığı 15 Temmuz direnişinde, Atatürk Havalimanı  girişleri darbeci askerler tarafından tanklarla kapatılmış, kule hainlerce ele geçirilmişti. Diğer birçok havalimanımız da isyancıların tasallutu altındaydı. O kritik gecede bizler telefon başında gerekli direktifleri verdik, arkadaşlarımızı yönlendirdik. Onlar da büyük bir beceri ve cesaretle hain darbecileri, piste çıkardıkları iş makinaları ile engellediler. Muhterem Cumhurbaşkanımızın uçağının salimen havalimanına inmesi için ellerinden geleni yaptılar. İnisiyatiflerini milletin çıkarları istikametinde kullandılar, kanlı isyana sonuna kadar direndiler. Tüm havalimanlarımızı hainlere karşı milletin sağlam kalesi haline getiren cesur, fedakâr mesai arkadaşlarıma bir kere daha içten teşekkürü borç biliyorum.


Vatanı, bayrağı uğruna tereddütsüz canını veren tüm şehitlerimizle birlikte 15 Temmuz şehitlerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor; şanlı gazilerimize saygılarımı sunuyorum.


Funda Ocak
DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı 
ve Genel Müdürü

 

 

 

 

 

 

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
444 34 64
DHMİ
İletişim Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü