Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN KESKİN'İN "3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ" MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN KESKİN'İN "3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ" MESAJI
03.12.2019 - 31.01.2020
A
A
A

Engelli ve hareket kısıtlaması bulunanlar da dâhil olmak üzere her yolcumuza uçuş emniyetini ön planda tutan, konforlu ve kaliteli hizmet vermek için bütün gücümüzle gayret gösteriyoruz.

Bu bilinçle havalimanlarımız, engellilerin kullanım ve erişilebilirlik ihtiyaçlarını azami şekilde karşılayabilecek biçimde düzenleniyor. Gerekli koşulları yerine getiren 38 havalimanımız ‘Engelsiz Kuruluş’ belgesi almaya hak kazandı. 18 havalimanımıza ise Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonlarınca 'Erişilebilirlik Belgesi' verildi. Çalışmalarımız tüm havalimanlarımızı kapsayacak şekilde hızla devam ediyor.

Bunun yanı sıra her yolcunun her hizmete süratle ulaşabilmesine büyük önem veren bir kuruluş olarak,  dünyada birçok ülkede olmayan bir uygulamayı Türkiye’de başlatmış bulunuyoruz. Havalimanlarımızda hareket kabiliyeti kısıtlı yolculara ilaveten; bebekli, hamile ve daha hızlı erişim ihtiyacı bulunan hasta yolculara uçuş önceliği sağlanıyor!

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün, bu konudaki toplumsal farkındalığı artırması temennisi ile tüm engelli vatandaşlarımıza mutlu, huzurlu günler diliyorum.

Hüseyin Keskin
DHMİ Genel Müdürü ve
Yönetim Kurulu Başkanı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi GLOBAL_MASTER_DHMI_BOTTOM_ILETISIM_MERKEZI_EN_TR Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü