Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN KESKİN'İN "5 MART TÜRKİYE ARFF MEMURLARI GÜNÜ" MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN KESKİN'İN "5 MART TÜRKİYE ARFF MEMURLARI GÜNÜ" MESAJI
05.03.2020 - 11.04.2020
A
A
A

Değerli mesai arkadaşlarım,

Türkiye’nin havalimanı otoritesi olarak bugüne kadar birlik beraberlik içinde ekip ruhuyla çok büyük başarılara imza attık. Ülkemizin ve kuruluşumuzun adını temsil ettiğimiz her alanda zirveye yazdırmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Başarılarıyla gurur duyduğumuz birimlerimizden biri de Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele hizmetleri.

Son yıllarda bakanlığımızın vizyonuyla paralel büyük bir hassasiyetle yürüttüğümüz çalışmalar ve yaptığımız ciddi yatırımlarla bugün Avrupa’nın en güçlü ARFF teşkilatına sahibiz. Son olarak Kahramanmaraş Havalimanına uçak yangınları konusunda uluslararası düzeyde eğitimler verebileceğimiz ARFF Yangın Söndürme Simülatör Tesisi kurulum çalışmalarına başladık. Sürekli değişen ve gelişen teknolojiyi yakından takip ettiğimiz ileri teknoloji donanımlı kurtarma ve yangın söndürme ekipmanlarımız ile uluslararası standartlarda eğitimlerden geçen fedakâr personelimiz havalimanlarımızda 7/24 hazır durumda. Başarılarından tüm dünyada söz ettiren ARFF teşkilatımız sadece yurt içinde değil gerekli durumlarda yurt dışında da uçak kurtarma hizmeti veriyor.

Hayat kurtarmak söz konusu olduğunda korkusuzca canını ortaya koyan, yurt içi ve yurt dışında imza attıkları sayısız başarılarla kıvanç duyduğumuz kahraman ARFF memurlarımızın “5 Mart Türkiye ARFF Memurları Günü"nü kutluyorum.

Hüseyin Keskin
DHMİ Genel Müdürü ve
Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi GLOBAL_MASTER_DHMI_BOTTOM_ILETISIM_MERKEZI_EN_TR Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü