Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ KESKİN: "KÜRESEL HAVACILIĞIN UÇUŞ EMNİYETİ VE GÜVENLİĞİ TEMELİNDE BÜYÜMESİNE KATKIDA BULUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

GENEL MÜDÜRÜMÜZ KESKİN: "KÜRESEL HAVACILIĞIN UÇUŞ EMNİYETİ VE GÜVENLİĞİ TEMELİNDE BÜYÜMESİNE KATKIDA BULUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
26.08.2019 - 04.10.2019
A
A
A

Genel Müdürümüz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Keskin, Antalya Havalimanı’nda Radar Tabanlı Çevre Güvenlik Sistemi’nin hizmete girdiğini açıkladı.

Konuyla ilgili resmi Twitter hesabından (@dhmihkeskin) paylaşım yapan Genel Müdürümüz Keskin şu ifadeleri kullandı:

Faaliyetlerini "önce  güvenlik" anlayışıyla yürüten kuruluşumuz, başta uçuş  emniyeti ve güvenliği  yanı sıra yolcu konforu için havalimanlarımızı yüksek teknolojili cihaz ve sistemlerle donatmaya devam ediyor.

*

Bu kapsamda çok önemli bir proje de Antalya Havalimanında gerçekleştirildi. Radarlar, toprak altı fiber optik algılama, IP ve termal kameralar, acil durum müdahale merkezleri ve komuta kontrol merkezinden oluşan “Radar Tabanlı Çevre Güvenlik Sistemi” hizmete girdi.

*

DHMİ’nin yakaladığı bu yüksek standart, ülkemizin uluslararası denetimlerde mükemmel sonuçlar almasına katkı sağlıyor. Temmuz 2019’da Türkiye’ye verilen “ICAO Başkanlık Konseyi Havacılık Güvenliği Sertifikası”, başarılarımızın küresel otoritelerce tescil edildiğini gösteriyor.

*

Sivil havacılıkta tarih yazan Türkiye’nin güzide bir kuruluşu olarak, ulusal ve küresel havacılığın “uçuş emniyeti ve güvenliği” temelinde büyümesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

*

Havalimanlarımızda gece gündüz fedakârca hizmet vererek bu güzel neticeleri almamızı sağlayan değerli mesai arkadaşlarıma ve tüm güvenlik birimlerine kalbî teşekkürlerimi sunuyorum.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi GLOBAL_MASTER_DHMI_BOTTOM_ILETISIM_MERKEZI_EN_TR Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü