Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ KESKİN: "YAPILAN DÜZENLEMELER SONUCUNDA İSTANBUL HAVALİMANININ UÇUŞ SÜRELERİNDE HER GÜN 1300 DAKİKALIK BİR AZALMA İLE %8 YAKIT TASARRUFU SAĞLANIYOR."

GENEL MÜDÜRÜMÜZ KESKİN: "YAPILAN DÜZENLEMELER SONUCUNDA İSTANBUL HAVALİMANININ UÇUŞ SÜRELERİNDE HER GÜN 1300 DAKİKALIK BİR AZALMA İLE %8 YAKIT TASARRUFU SAĞLANIYOR."
16.08.2019 - 01.10.2019
A
A
A

Genel Müdürümüz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Keskin, yapılan düzenlemeler sonucunda İstanbul Havalimanının uçuş sürelerinde her gün 1300 dakikalık bir azalma ile yüzde 8 yakıt tasarrufu sağlandığını belirtti.

Konuyla ilgili resmi Twitter hesabından (@dhmihkeskin) paylaşım yapan Genel Müdürümüz Keskin şu ifadeleri kullandı:

Yaklaşık 1 milyon km2’lik Türkiye Hava Sahası’nı maharetle yöneten DHMİ, emniyetli hava trafik kontrol hizmetini “yakıt tasarrufu” ile bir araya getirmeyi başardı.

*

Tamamen milli imkân ve kabiliyetler kullanılarak tasarımları yapılan İstanbul Hava Sahası, yenilenmiş uçuş güzergâhlarıyla havacılığımızı dünyada ilk sıralara taşıyan İstanbul Havalimanı başta olmak üzere bölgedeki tüm havalimanlarına ve transit uçuşlara başarıyla hizmet veriyor.

*

Marmara bölgesinde yapılan yeni düzenlemeler sonucunda, İstanbul Havalimanının açılmasıyla birlikte uçuş güzergâhları geçmişe göre %8 kısaltıldı. Bu sayede, sadece İstanbul Havalimanının uçuş sürelerinde her gün ortalama 1300 dakikalık bir azalma ile %8 yakıt tasarrufu sağlanıyor.

*

Bu güzel neticeyle bizleri gururlandıran arkadaşlarıma minnettarım. Ayrıca, Kurban Bayramında vatandaşlarımıza rahat ve güvenli yolculuk imkânı sunmak için havalimanlarımızda özveriyle görev yapan kıymetli mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi GLOBAL_MASTER_DHMI_BOTTOM_ILETISIM_MERKEZI_EN_TR Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü