Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN KESKİN’İN "12 KASIM DÜNYA ATSEP GÜNÜ" MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN KESKİN’İN "12 KASIM DÜNYA ATSEP GÜNÜ" MESAJI
12.11.2019 - 19.11.2019
A
A
A

Cumhuriyet tarihinin en büyük havacılık projelerini hayata geçirerek küresel bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor; dünyanın birçok ülkesinde bulunmayan hizmet ve uygulamaları ülkemize kazandırmak için yoğun gayret gösteriyoruz.

Elde ettiğimiz başarılarda diğer arkadaşlarımızla birlikte Hava Trafik Emniyeti Elektronik Personelimizin büyük emek ve katkıları bulunuyor.

Türkiye hava sahasının emniyetli bir şekilde yönetilmesine yardımcı olan 33 istasyondaki radar ve haberleşme sistemleri, 360 seyrüsefer cihazı, 10 binin üzerinde haberleşme ekipmanının yanı sıra hava trafik kontrol hizmetlerinde kullanılan veri işleme sistemleri ATSEP lisanslı teknik elemanlar sayesinde etkin ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Hava Trafik Emniyeti Elektronik görevlileri tarafından havacılık elektronik ve bilgi işlem sistemlerinin kurulum, bakım ve onarımları gecikmeden, çağın gereklerine uygun olarak üstün kabiliyetle gerçekleştiriliyor. Sistem ve cihazlar aracılığıyla hava trafik akışı ve emniyeti ilk elden sağlanıyor.

Hizmet ağımızın en önemli halkalarından birini oluşturan, uçuş emniyetini sağlamanın yanında havacılık elektroniği alanında 7 gün 24 saat fedakârca çalışan hava trafik emniyeti elektronik personelimizin 12 Kasım Dünya ATSEP Günü’nü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.


Hüseyin Keskin
DHMİ Genel Müdürü ve
Yönetim Kurulu Başkanı

 

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi GLOBAL_MASTER_DHMI_BOTTOM_ILETISIM_MERKEZI_EN_TR Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü