Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ OCAK: "ÇUKUROVA HAVALİMANI`NDA ALTYAPI ÇALIŞMALARINDA YÜZDE 40 SEVİYESİNE ULAŞILDI"

GENEL MÜDÜRÜMÜZ OCAK: "ÇUKUROVA HAVALİMANI`NDA ALTYAPI ÇALIŞMALARINDA YÜZDE 40 SEVİYESİNE ULAŞILDI"
04.09.2018 - 30.09.2018
A
A
A

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Funda Ocak, alt ve üstyapı tesisleri yapımı inşaatı süren Çukurova Havalimanı’nda incelemelerde bulundu. Çalışmalarda gelinen noktayı yerinde denetleyen Genel Müdürümüz Ocak, görevlilerden detaylı bilgi aldı.

 

Altyapıda yüzde 40 seviyesine ulaşıldı

 

Çukurova Havalimanı’ndaki ziyarete ilişkin değerlendirmede bulunan Ocak, “Bugün Adana Havalimanı’mızda görev yapan kıymetli mesai arkadaşlarımızla bir araya gelip, kendileriyle sohbet ettik, faaliyetler hakkında bilgi aldık. Daha sonra Çukurova Havalimanı Altyapı Tesisleri Yapımı ile Çukurova Havalimanı Üstyapı Tesisleri Yapımı inşaatında incelemelerde bulunduk, hızlı bir şekilde devam eden çalışmaları denetledik. Tamamlandığında ülkemizin en güzel havalimanları arasında yer alacak olan Çukurova Havalimanı’nın altyapı işi yüzde 40 seviyesine ulaşmış durumda” dedi.

 

10 milyon kapasiteli terminal binası

 

Çukurova Havalimanı’ndaki çalışmalara ilişkin teknik bilgiler de veren Ocak, “İş kapsamında 3500 x 60 m ebatlarında pist, 3500 x 45 paralel taksi yolu, 1000 x 240 ebadında 40 uçak kapasiteli apron, ayrıca kargo ve özel uçaklar apronunun yapımı süratli bir şekilde devam ediyor. Üstyapı tesisleri işi kapsamında ise 200 bin metrekare, 10 milyon kapasiteli terminal binası, 120 bin metrekare yarı açık otopark, 11 adet yolcu köprüsü, Garaj, itfaiye, güç merkezi ve benzeri destek binaları bulunuyor. 07.05.2018 tarihinde yer teslimi yapılmış olan inşaatta çalışmalar devam ediyor” paylaşımında bulundu.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
444 34 64
DHMİ
İletişim Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü