Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ OCAK: “İSTANBUL HAVALİMANI, OLUŞTURDUĞU YAŞAM MERKEZLERİYLE FARKINDALIK YARATACAK"

GENEL MÜDÜRÜMÜZ OCAK: “İSTANBUL HAVALİMANI, OLUŞTURDUĞU YAŞAM MERKEZLERİYLE FARKINDALIK YARATACAK"
15.01.2019 - 03.02.2019 Bu haber 2189 kez görüntülendi.
A
A
A
İstanbul Havalimanı'nda yapımı tamamlanan Duty Free (Gümrüksüz Satış Mağazaları) ikinci fazı bugün törenle açıldı. Törene Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Funda Ocak'ın yanı sıra İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA CEO'su Kadri Samsunlu, UNİFREE CEO'su Ali Şenher ve diğer davetliler katıldı.
 
Törende bir konuşma yapan Genel Müdürümüz Ocak 2018 sonu itibariyle 210 milyon yolcuya ulaşıldığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:
 
 
”Ülkemiz sivil havacılıkta dünyada ilk onda yer alırken Avrupa’da ise dördüncü sıraya yerleşti. Tabii hizmete girdiği 1953 yılından bu yana Türk sivil havacılığının ana üssü olan ve bizleri başarıdan başarıya koşturan Atatürk Havalimanı %34 pay ile, kapasitesi 45 milyon iken yaklaşık 70 milyon yolcuyu ağırlayarak bu başarıda birinci sıraya yerleşti. 
 
DUTY FREE İŞLETMECİLİĞİ İSTANBUL HAVALİMANI PR’INA DEĞER KATACAK ÇOK ÖNEMLİ BİR HİZMET…
 
Tabii ki emektar Atatürk Havalimanımız 3 Mart itibariyle tüm ticari uçuşlarını artık İstanbul Havalimanına devredecek. İstanbul Havalimanı tam kapasiteyle devreye girdiğinde ülkemiz doğu, batı, kuzey ve güney aksları arasında havacılığın ana üssü olacak. Özellikle transit yolcu pazarında… Tabii hepimiz heyecanla bu günü bekliyoruz. Bugün hizmete vereceğimiz Duty Free işletmeciliği de tabii ki bu havalimanımızın PR’ına değer katacak çok önemli bir hizmettir. Bu hizmeti yürüten Unifree şirketimizde başta Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas Bodrum, Muğla Dalaman olmak üzere pek çok havalimanımızda hizmet veren marka bir şirketimiz. İstanbul Havalimanı, bu güzide proje, bu başyapıt sadece Türk sivil havacılığının dönüm noktası olması açısından değil aynı zamanda oluşturduğu yaşam merkezleriyle tarihe mal olacak, farkındalık yaratacak çok önemli bir proje. Sözleri daha fazla uzatmadan, yolcularımızı dünya markalarıyla buluşturacak olan bu güzide hizmetin memleketimize, sektörümüze, hava yolumuza hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum. Ve kuruluşum, şahsım adına şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı olsun.”
 
Açılışta konuşan İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı Kadri Samsunlu ise “İstanbul’u dünyanın havacılık merkezi yapma hedefiyle çıktığımız bu yolda çok önemli bir adımı daha hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. İstanbul Havalimanı’nın ruhu olarak tanımladığımız Duty Free alanının 2. etabı bugün devreye alınıyor. Amacımız İstanbul Havalimanı’nı kullanan yolcularımıza sıra dışı ve son derece keyifli bir seyahat deneyimi sunmak… Bunun ilk adımını da Unifree ile gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyuz. Biz İstanbul Havalimanı’nda sadece hizmet vermeyecek aynı zamanda ülkemizi ve en önemlisi İstanbul’u tanıtacağız. Dünyadan ve ülkemizden çıkan güçlü markaları, ticari alanlarımızda dünya insanları ile buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.
 
Unifree CEO’su Ali Şenher ise yaptığı konuşmada “29 Ekim 2018 tarihinde havalimanı ile birlikte yapılan ilk açılışın ardından bugün Duty Free alanlarının FAZ 2 açılışını gerçekleştirmekten dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Alanın büyüklüğü, yurt içi ve yurtdışından birçok önemli marka ve geliştirdiğimiz konseptler ile dünya çapında ses getirecek bir projeye imza attık ve gurur duyduğumuz İstanbul Havalimanı’na yakışan bir Duty Free alanı yarattık. Zengin ürün çeşidinin yanı sıra, hizmet bizim ana değerlerimizden biri. Dünyanın dört bir yanından gelen yolcularımızda unutulmaz anılar bırakmak için güler yüzlü ve yolcu ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmiş uzman satış ekibimiz 7/24 hizmet verecek” dedi.
 

Törenin ardından Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Önal ile birlikte hava trafik kontrol kulesini ziyaret eden Genel Müdürümüz Ocak burada görev yapan hava trafik kontrolörleriyle sohbet etti.  ​                                                                                                     ​

 

 

 

Bu haber 2189 kez görüntülendi.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
444 34 64
DHMİ
İletişim Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü