Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ OCAK: "TÜM HAVALİMANLARIMIZI EN GELİŞMİŞ SEYRÜSEFER YARDIMCI CİHAZ VE SİSTEMLERİYLE DONATMAYA ÖZEN GÖSTERİYORUZ"

GENEL MÜDÜRÜMÜZ OCAK: "TÜM HAVALİMANLARIMIZI EN GELİŞMİŞ SEYRÜSEFER YARDIMCI CİHAZ VE SİSTEMLERİYLE DONATMAYA ÖZEN GÖSTERİYORUZ"
18.10.2018 - 10.11.2018
A
A
A

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Funda Ocak, resmi twitter hesabından(@fundaocakdhmi​​) yaptığı paylaşımda Kastamonu'da ILS sisteminin devreye girdiğini açıkladı. 

İşte ​Genel Müdürümüz Ocak'ın o paylaşımları: 

Hava trafiğinin kesintisiz ve emniyetli bir şekilde yönetimini sağlamak için havacılık elektroniğinin modernizasyonuna büyük önem veriyor;  tüm havalimanlarımızı en gelişmiş seyrüsefer yardımcı cihaz ve sistemleriyle donatmaya özen gösteriyoruz.

*

Hava koşulları nedeniyle ILS sistemine ihtiyaç duyulan Kastamonu Havalimanı'mızda program dâhilinde başlatılan çalışmalar tamamlandı.

*

Buraya kurulumu planlanan ILS (Localizer ve GP) istasyonunun daha önce tamamlanarak hizmete verilen localizer cihazına ilave olarak GP cihazı, Uçuş Kontrol Testleri de tamamlanarak, hizmete verildi. 

*

Aletli İniş Sistemi olarak tanımlanan ILS sistemi, özellikle bulut tavanının düşük, görüşün kısıtlı olduğu sisli, yağmurlu ve karlı havalarda güvenli; görüş mesafesinin yüksek olduğu durumlarda ise güvenliğin yanında konforlu bir yaklaşma ve iniş yapılmasına imkân sağlıyor.

*

Kötü hava koşulları nedeniyle meydana gelmesi muhtemel iptalleri asgariye indirecek olan sistemin, her türlü hizmetin en iyisine layık olan Kastamonululara hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.

 

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
444 34 64
DHMİ
İletişim Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü