Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ OCAK: YENİ HAVALİMANI İÇİN İSTİHDAM EDİLEN KONTROLÖR SAYISI 335`E YÜKSELDİ

GENEL MÜDÜRÜMÜZ OCAK: YENİ HAVALİMANI İÇİN İSTİHDAM EDİLEN KONTROLÖR SAYISI 335`E YÜKSELDİ
16.08.2018 - 31.08.2018 Bu haber 41 kez görüntülendi.
A
A
A

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Funda Ocak, resmi Twitter hesabından (twitter.com/fundaocakdhmi) İstanbul Yeni Havalimanı’nda görev yapacak 26 yeni kontrolörün eğitimlerinin tamamlanarak diplomalarını aldığını duyurdu.
 
 
 
Genel Müdürümüz Ocak’ın o paylaşımları:
 
 
 
 
Ülkemizin en büyük havacılık projesi İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılışına yönelik hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Burada görev yapacak personelin eğitimi, bu çalışmaların önemli bir parçası.
 
 
 
*
 
 
Bugün Atatürk Havalimanı eğitim salonunda yapılan törenle, asrın projesinde görev yapmak üzere "Meydan Kontrol Yaklaşma Kursu"nu bitiren 26 arkadaşımıza diplomaları verildi.
 
 
*
 
 
25.12.2017’de eğitime başlayan bu arkadaşlarımız, bugün gerçekleştirilen törenle hava trafik kontrolörü ordumuza katıldılar, gücümüze güç kattılar. Böylece Yeni Havalimanı için istihdam edilen kontrolör sayımız 335'e, ülke genelinde hizmet veren kontrolör sayımız 1502'ye yükseldi.
 
 
*
 
 
Yeni Havalimanı için ilk açılışta saatte 70, takiben 80 ve günde ortalama 1600 iniş-kalkış trafiğine hizmet verecek hava trafik kontrol personelimizi yetiştiren değerli hocalarına, bilgi ve tecrübelerini aktaran diğer personelimize ve yönetici arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.​

 

Bu haber 41 kez görüntülendi.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
444 34 64
DHMİ
İletişim Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü