Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ OCAK YILBAŞINI MESAİ ARKADAŞLARIYLA KARŞILADI

GENEL MÜDÜRÜMÜZ OCAK YILBAŞINI MESAİ ARKADAŞLARIYLA KARŞILADI
01.01.2019 - 20.01.2019
A
A
A

​Yolculara hizmet için gece gündüz, kar kış demeden 7/24 görev başında olan havalimanı çalışanlarını ziyaret eden Genel Müdürümüz, yeni seneyi mesai arkadaşlarıyla karşıladı. Yeni yıla Türkiye Hava Trafik Merkezinde giren Ocak, burada görev yapan kontrolörle uzun süre sohbet etti. 

Saatler 00.00'ı gösterdiğinde Board başına geçen Ocak, yaptığı anonsla pilotların yeni yılını kutladı. Çalışanlarla hatıra fotoğrafı çektiren Ocak, daha sonra Esenboğa Havalimanı iş makineleri garajı, ARFF Müdürlüğü ve Teknik Kule çalışanlarıyla bir araya gelerek onlarla sohbet etti, sorunlarını dinledi. 

Havalimanı ziyaretleriyle ilgili izlenimlerini sosyal medya hesabından paylaşan Ocak, "Ziyaret fırsatı bulduğum Esenboğa Havalimanı'nda çalışan tüm meslek guruplarına mensup personelimiz, diğer havalimanlarındaki meslektaşları gibi yüksek görev bilinçleri, liyakatleri ve çalışkanlıklarıyla göz dolduruyorlar. Hepsiyle iftihar ediyorum. " ifadelerini kullandı. 

İşte Genel Müdürümüzün o paylaşımları:

Her geçen yıl daha çok büyüyen, daha çok gelişen, daha büyük proje ve yatırımlara imza atan bir kuruluş olmanın gururunu bize yaşatan kıymetli mesai arkadaşlarımın bir bölümüyle yeni yılı karşılamak için Türkiye  Hava Trafik Merkezi ve Esenboğa Havalimanını ziyaret ettim.

*

Türkiye  Hava Trafik Merkezi, Esenboğa Havalimanı ARFF Müdürlüğü, Teknik Kule  ve iş makineleri garajındaki  çalışanlarımızın yeni yıllarını kutladım; onların tatil, gece,  kar kış  demeden gösterdikleri üstün gayret ve taşıdıkları hizmet heyecanına tanık oldum.

*

Ziyaret fırsatı bulduğum Esenboğa Havalimanı'nda çalışan tüm meslek guruplarına mensup personelimiz, diğer havalimanlarındaki meslektaşları gibi yüksek görev bilinçleri, liyakatleri ve çalışkanlıklarıyla göz dolduruyorlar. Hepsiyle iftihar ediyorum.

*

Ziyaretim esnasında arkadaşlarımın dile getirdikleri sorunlar ve  ifade ettikleri çözüm önerilerini,  ortak aklı esas alan yönetim üslubumuz gereğince inşallah titizlikle değerlendireceğiz.

*

Bu samimi ve yararlı geçen ziyaret vesilesiyle Türkiye  Hava Trafik Merkezi ile ilgili bazı verileri paylaşmak istiyorum sizinle. 

*

Avrupa ile Asya arasındaki hava trafiğini 7 gün 24 saat çok başarılı bir şekilde yöneten Türkiye Hava Trafik Kontrol Merkezinde görev yapan kıymetli arkadaşlarımızın başarılarımızdaki rolü çok büyük.

*

İleri teknoloji ile donatılmış, Avrupa'nın en büyüğü olan bu merkezimizde, 7/24 görev yapan çok iyi eğitimli, deneyimli personelimiz sayesinde,  yaklaşık 1 milyon km2'lik Türk hava sahasındaki hava trafik kontrol hizmeti tek merkezden veriliyor.

*

Sürekli artan trafiğe rağmen, alanında uzman  arkadaşlarımızın üstün gayretiyle  emniyetli uçuşun adresi haline gelen Türk Hava sahasında 2018 Aralık sonu itibarıyla toplam 106 bin 839 trafik gerçekleşti.

*

Yıl içinde tüm zamanların transit geçiş rekoru 29 Temmuzda 1603 trafikle kırıldı. Transit geçişte bir önceki yıla göre ortalama yıllık % 14 artış sağlandı.

*

Bizi içten misafirperverlikle ağırlayan  kıymetli arkadaşlarıma teşekkür ediyor,  yeni yılda  başarılarının devamını diliyorum.

 

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
444 34 64
DHMİ
İletişim Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü