Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

HAVACILIK AKADEMİSİNDE DÜZENLENEN "KAMU İHALE MEVZUATI EĞİTİM SEMİNERİ" SONA ERDİ

HAVACILIK AKADEMİSİNDE DÜZENLENEN "KAMU İHALE MEVZUATI EĞİTİM SEMİNERİ" SONA ERDİ
28.10.2019 - 16.11.2019
A
A
A

Satın Alma ve İkmal Dairesi Başkanlığınca düzenlenen “Kamu İhale Mevzuatı Eğitim Semineri” sona erdi. 

DHMİ Havacılık Akademisinde Kamu İhale Kurumu uzmanlarınca verilen seminere, Genel Müdürlük merkez üniteleri ile havalimanlarından 110 personel katıldı.

Beş gün süren seminerin başlangıç töreninde konuşan Genel Müdürümüz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Keskin,  kuruluşumuzun yılda yaklaşık 1.500.000.000.-TL kaynağı satın alma birimleri eliyle kullandığını belirterek,  bu alanda düzenlenen eğitimin önemine dikkat çekti. Keskin, yapılacak satın alma işlemlerinin mevzuata uygunluğuna gösterilecek hassasiyet kadar iş yapılan kişilerin de hak ve hukuklarının gözetilmesi gibi bir dengenin sağlanması gerektiğini ifade etti. 

Açılış töreninde söz alan Satın Alma ve İkmal Dairesi Başkanı Ömer Gönül,  kamuda satın alma ve ihale işlemlerini yürüten kişilerin kendilerini geliştirme, bilgilerini güncelleme konularında eksikliklerini gidermelerinin önemli olduğunu, bu nedenle böyle bir eğitime ihtiyaç duyduklarını söyledi. Gönül, eğitim çalışmalarının oluşturulacak eğitici eğitmen gruplarıyla gerek mahallî olarak gerekse birçok havalimanı bir arada olmak üzere devam edeceğini söyledi. 

Törende görüşlerini dile getiren Kamu İhale Kurulu üyesi Hasan Kocagöz, DHMİ Genel Müdürlüğünün ihale işlemlerini en iyi uygulayan kurumlar arasında yer aldığını belirtti. 

Genel Müdürümüz Hüseyin Keskin tarafından Kamu İhale Kurulu üyesi Hasan Kocagöz’e kuruluşumuza gösterdiği destek ve yakın ilgi nedeni ile bir teşekkür plaketi verildi.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi GLOBAL_MASTER_DHMI_BOTTOM_ILETISIM_MERKEZI_EN_TR Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü