Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

KESKİN: “ÜÇLÜ PİST OPERASYONU AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ DIŞINDA DÜNYADA İLK KEZ GURUR KAYNAĞIMIZ İSTANBUL HAVALİMANI’NDA GERÇEKLEŞECEK!”

KESKİN: “ÜÇLÜ PİST OPERASYONU AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ DIŞINDA DÜNYADA İLK KEZ GURUR KAYNAĞIMIZ İSTANBUL HAVALİMANI’NDA GERÇEKLEŞECEK!”
03.10.2019 - 07.11.2019
A
A
A

Atlanta Havalimanı’nda incelemelerde bulunan Genel Müdürümüz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Keskin, ziyaretle ilgili sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulundu.

Keskin, "Üçlü pist operasyonu Amerika Birleşik Devletleri dışında dünyada ilk kez gurur kaynağımız İstanbul Havalimanı’nda gerçekleşecek!" dedi.

Genel Müdürümüz Keskin'in Twitter hesabından (@dhmihkeskin) yaptığı paylaşımları şöyle:

Dünyada en yoğun yolcu sayısına sahip birinci havalimanı olan 5 piste sahip Atlanta Havalimanı'nda sağlanan Yaklaşma ve Meydan Kontrol Hizmetleri ile 3 piste aynı zamanda iniş-kalkış uygulamalarını yerinde tespit etmek üzere Atlanta Havalimanı’na bir ziyaret gerçekleştirdik.
*
Yaklaşma Kontrol ünitesindeki incelemelerimizi Atlanta Havalimanı kulesinde tamamladık ve canlı trafik ortamındaki operasyonları yerinde gözlemledik.
*
Ardından, Washington’da yer alan ve Amerika dışında Doha, Singapur, Dubai, Almanya gibi birçok ülkede hava sahası, yaklaşma usulleri ile gürültü ve risk analizleri konularında çalışmalar yapan MIT’ye bağlı bir araştırma geliştirme kuruluşu olan MITRE’ı ziyaret ettik.
*
Burada kendi yerli ve milli kaynaklarımızla bir kez daha gurur duyacağımız incelemeler gerçekleştirdik. İstanbul Havalimanımız’ın kapasitesini en verimli şekilde arttırmaya yönelik her biri doktora tezi niteliğindeki araştırmaların süreç yönetimi üzerinde çalıştık.
*
Üçlü paralel pist operasyonu çalışmalarımızın dünyanın en saygın kuruluşlarından biri olan MITRE tarafından da tam not almasıyla Amerika’daki incelemelerimizi tamamladık.

#DHMİ Çalışıyor, Türkiye Uçuyor!
*
Üçlü pist operasyonu Amerika Birleşik Devletleri dışında dünyada ilk kez gurur kaynağımız İstanbul Havalimanı’nda gerçekleşecek!

#DHMİ Çalışıyor, Türkiye Uçuyor!

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi GLOBAL_MASTER_DHMI_BOTTOM_ILETISIM_MERKEZI_EN_TR Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü