Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

PAT SAHALARI ONARIMI, TEVSİİ İLE DE-İCİNG APRONU YAPIMININ YÜZDE 90’I TAMAMLANDI

PAT SAHALARI ONARIMI, TEVSİİ İLE DE-İCİNG APRONU YAPIMININ YÜZDE 90’I TAMAMLANDI
11.05.2019 - 01.06.2019
A
A
A

Esenboğa Havalimanı’nda devam eden işleri denetleyen Yönetim Kurulu Başkan ve Genel Müdür Vekilimiz Mehmet Ateş, Havalimanı yöneticileri ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. 

İşlerin planlanan sürede tamamlanması için ekiplerin yoğun bir şekilde çalıştığını belirten Ateş, Pat Sahaları Onarımı, Tevsii İle De-İcing Apronu Yapımının yüzde 90 seviyeye ulaştığını söyledi.  

Proje kapsamındaki işlerin 155.830.522,17 TL’ye mal olacağını kaydeden Ateş, tamamlanan ve devam eden işlerle ilgili  şu bilgiyi verdi: " 3750x 60 metre (banket dâhil) ebatlarında Kalkış pisti olarak da kullanılacak olan paralel taksi Yolu inşaatı tamamlandı, pist aydınlatma armatürlerinin montajları devam ediyor. 

Paralel taksiyolu ile terminal binası önünde yer alan apronu bağlayacak olan Bağlantı Taksiyolu inşaatı tamamlandı,  pist aydınlatma armatür montajları devam ediyor. 2 adet De-icing Apronu tamamlandı."

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi GLOBAL_MASTER_DHMI_BOTTOM_ILETISIM_MERKEZI_EN_TR Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü