Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI TURHAN UÇAĞIN ENKAZ ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI TURHAN UÇAĞIN ENKAZ ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
09.02.2020 - 10.03.2020
A
A
A

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Sabiha Gökçen Havalimanına inerken kaza yapan uçağın enkaz alanında incelemelerde bulundu.

Bakan Turhan'a, Genel Müdürümüz Hüseyin Keskin, Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve Pegasus Havayolları Genel Müdürü Mehmet Tevfik Nane eşlik etti.

Bakan Turhan daha sonra Genel Müdürümüz Keskin ile birlikte, kazada yaralanan yolcuları tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti.

Genel Müdürümüz Keskin'in konu ile ilgili olarak twitter hesabından (@dhmihkeskin) yaptığı paylaşım şöyle:

Bizleri derinden üzen Sabiha Gökçen Havalimanındaki uçak kazasında yaralanan vatandaşlarımıza sayın bakanımızla birlikte geçmiş olsun dileğinde bulunduk. Bu elim olayda hayatını kaybedenlere bir kere daha yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.

S. Gökçen Havalimanında 5 şubat tarihinde yaşanan kaza sonrası kapanan pist, 6 şubat günü saat 04.00 lokal itibarıyla hava trafiğine yeniden açılmıştır. İlk uçuş 04:14’te gerçekleştirilen iniş ile başlamış olup devamında tüm uçuş operasyonları kesintisiz şekilde devam etmiştir.

Kazanın meydana gelmesi sonrasında Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşları İstanbul Havalimanına yönlendirilmiş, bu havalimanımızda alınan tedbirlerle uçuş operasyonlarının herhangi bir aksaklık yaşanmadan sürdürülmesi sağlanmıştır.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi GLOBAL_MASTER_DHMI_BOTTOM_ILETISIM_MERKEZI_EN_TR Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü