Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

YÖNETİM KURULU BAŞKAN VE GENEL MÜDÜR VEKİLİMİZ MEHMET ATEŞ'İN "15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ" MESAJI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN VE GENEL MÜDÜR VEKİLİMİZ MEHMET ATEŞ'İN "15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ" MESAJI
13.07.2019 - 13.08.2019
A
A
A

​​​​​Vatanımız, bağımsızlığımız ve demokrasimiz tehdit edildiğinde canımız pahasına düşmanla mücadele edeceğimizi tarih boyunca yazdığımız kahramanlık destanlarıyla tüm dünyaya kanıtladık. Bu tehditlerin en sonuncusunu 15 Temmuz 2016 gecesi bizzat yaşadık. Şanlı bayrağımızı indirmeye, toprağımızda hâkimiyet kurmaya, milletimize boyun eğdirmeye çalışan hainlere karşı elde ettiğimiz zaferle bir kez daha cesaretimizi, gücümüzü gösterdik.

 
"O gece içimizden Allah korkuyu almıştı" diyen gaziler ve gül bahçesine koşarcasına tereddütsüz şehadete koşan kahramanlar, hainlerin heveslerini kursağında bıraktı çok şükür. Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara koşan Milletimiz, canı pahasına yeni bir demokrasi destanı yazarak kukla bir meczubun sahneye koyduğu bu kanlı planı bozdu, hainlerin heveslerini kursaklarında bıraktı. Bundan böyle de istikbal ve iradesine ipotek koyma cüretini gösterenlere fırsat vermeyeceğini tüm dünyaya ispatladı, darbeler devrini de sonsuza dek kapatmış oldu.
 
İşte bu şanlı destanla milletin şahlandığı o gece hainlere karşı havalimanlarımız milli iradenin kaleleri, görevlilerimiz bağımsızlık mücadelesinin neferleri oldu. Kritik bir sorumluluk üstlenen, milletin yanında olan ve darbecilere karşı tüm gücüyle direnen cesur havalimanı çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Hep birlikte, DHMİ adına üzerimize düşen milli görevleri yerine getirmenin huzur ve gururunu yaşıyoruz.
 
15 Temmuz gecesi yaşananları ve cennete uğurladığımız şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacak, unutturmayacağız. İlk 15 Temmuz şehidimiz Bülent Aydın’ın yaktığı ateş gönlümüzde, adı Iğdır’daki havalimanımızda sonsuza kadar yaşayacak. Kanıyla toprağımıza hayat veren bütün şehitlerimizi bu vesileyle rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükran ve saygılarımı sunuyorum. Şehitlerimize layık olmak ve milletimize hizmet etmek en büyük gayemizdir.
 
Mehmet ATEŞ
DHMİ Yönetim Kurulu Başkan
ve Genel Müdür Vekili

 


T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi GLOBAL_MASTER_DHMI_BOTTOM_ILETISIM_MERKEZI_EN_TR Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü