Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

YÖNETİM KURULU BAŞKAN VE GENEL MÜDÜR VEKİLİMİZ MEHMET ATEŞ'İN "8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ" MESAJI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN VE GENEL MÜDÜR VEKİLİMİZ MEHMET ATEŞ'İN "8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ" MESAJI
07.03.2019 - 24.03.2019 Bu haber 635 kez görüntülendi.
A
A
A

​​Değerli Mesai Arkadaşlarım;

Bizim diğer milletlerden en büyük üstünlüklerimizden birisi sağlam bir aile yapısına sahip olmamızdır. Aile kurumunun temel taşı olan kadınlar, gerek kutsal annelik sıfatıyla çocuk eğitimindeki rolleri, gerekse üretimdeki büyük payları ile toplumu ayakta tutan temel direktir.

Tarihimiz boyunca baş tacı edilen,  yönetim de dâhil toplumsal hayatın her alanında aktif olarak yer alan kadınlarımıza verilen büyük değer, Peygamber Efendimizin “Cennet anaların ayağı altındadır" düsturu ile tüm dünyaya örnek teşkil edecek bir zirveye erişmiştir.

Son yıllarda kadınların tüm alanlarda daha da güçlenmeleri, daha kaliteli eğitim almaları, karar alma mekanizmalarındaki etkinliklerinin artırılması, istihdam imkânlarının geliştirilmesi, kadına şiddetin asgariye indirilmesi hususundaki çalışmalar ve alınan mesafe memnuniyet vericidir. Bu faaliyetlere ve özellikle kadınlara yönelik şiddete karşı yürütülen çalışmalara katkı sağlamak; kurum, kuruluş ve bireyler olarak hepimizin başta gelen görevi olmalıdır.

DHMİ olarak özellikle kadın çalışanlarımıza daha huzurlu, güvenli, rahat bir çalışma ortamı sağlamaya, her kademede fırsat eşitliği sunmaya büyük önem verdiğimizi özellikle belirtmek isterim.

Elde ettiğimiz tüm başarılar ve geldiğimiz seviyedeki ciddi katkılarından ötürü kadın mesai arkadaşlarıma yürekten teşekkürü bir borç biliyorum.

Bu duygularla, kuruluşumuzda ve tüm havacılık sektöründe çalışan kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü" ile “Dünya Havacı Kadınlar Haftası"nı yürekten kutluyorum. 

Mehmet ATEŞ
DHMİ Yönetim Kurulu Başkan
ve Genel Müdür Vekili

 

Bu haber 635 kez görüntülendi.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Merkezi Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
444 34 64
DHMİ
İletişim Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü