Vazgeç T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü GLOBAL_DHMI_HEADER_DAIRE_TR MENÜ
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Anasayfa

RSS Feed (ÖZET AKIŞLARI)

Özet akışı nedir?

RSS akışı, XML akışı, dağıtılmış içerik veya web akışı olarak da bilinen özet akışı, bir web sitesi tarafından yayımlanan sık güncelleştirilen içeriktir. Özet akışı genellikle haber ve web günlüğü web sitelerinde kullanılmakla birlikte, resim, ses dosyası veya video gibi diğer türdeki dijital içeriklerin dağıtılmasında da kullanılabilir.

Web sitesinin özet akışları sunduğunu nasıl anlarım?

Bir web sitesini ilk kez görüntülediğinizde Internet Explorer özet akışlarını arar. Özet akışları varsa, Özet akışları düğmesi renk değiştirir ve ses çıkarır.

Bir özet akışını nasıl görüntülerim?

Bir web sitesini ziyaret ettiğinizde, Özet akışları düğmesi renk değiştirir ve özet akışlarının olduğunu size bildirir(Örneğin Internet Explorer 7.0). Özet akışları düğmesini ve ardından görmek istediğiniz özet akışını tıklatın. İçeriği otomatik olarak almak için bir özet akışına abone olmalısınız. Ayrıca Microsoft Office Outlook 2007 veya FeedReader gibi özel amaçlı programlar ile görüntülenebilir.

Özet akışı aboneliği ücretli mi?

Hayır, bir özet akışına abone olmak ücretsizdir.

RSS ne anlama gelmektedir?

RSS, Really Simple Syndication (Gerçekten Basit Dağıtım) sözcüklerinin baş harfleridir ve özet akışlarını oluşturmada kullanılan teknolojiyi tanımlamak için kullanılır.​


T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çağrı Merkezi Uygulamalar
444 24 07
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Çağrı Merkezi
444 34 64
DHMİ
Çağrı Merkezi
Uygulamalar
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü