Anasayfa GLOBAL_AYARLAR_TR GLOBAL_KAPAT_TR GLOBAL_YAZDIR_TR GLOBAL_PAYLAS_TR GLOBAL_YAZI_BOYUTU_TR

Profil

​​​

DR. YUNUS EMRE AYÖZEN
GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

  Edirne'de doğdu. İlköğrenimini Edirne'de, ortaöğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra, Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Ulaştırma Mühendisliği’nde yüksek lisans öğrenimini; İstanbul Aydın Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nde doktora öğrenimini tamamladı.

2008-2015 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Müdürlüğü’nde Karayolu Projeleri, Raylı Sistem Projeleri ve Ulaşım Ana Planı birimlerinde sırasıyla kontrol mühendisi, şef ve müdür yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2015 yılı Nisan ayında Trafik Müdürlüğü’ne atandı. 23 Mayıs 2016 tarihinde getirildiği Ulaşım Daire Başkanlığı görevini 25 Temmuz 2019 tarihine kadar yürüttü. 

2015-2019 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kiptaş A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanvekili görevlerinde bulundu.

İstanbul Ulaşım Master Planı, İstanbul Lojistik Master Planı, İstanbul Kentiçi Hava Ulaşım (Heliport) Master Planı, Trafik Güvenliği Master Planı çalışmalarında görev yaptı. Bu çalışmalar çerçevesinde Karayolu ve Raylı Sistem projeleri, Otopark projelerinin planlanması, İstanbul Lojistik Yönetim Sisteminin ve Mega Ulaşım Projelerinin fizibilite çalışmalarının hazırlanması gibi alanlarda çalışmalar gerçekleştirdi.

19.09.2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile atandığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdür Yardımcısı görevine halen devam ediyor.
İngilizce bilen Ayözen, evli ve bir çocuk babasıdır.

Adres : Emniyet Mahallesi Mevlana Bulvarı, No:32 Etiler 06560 YENİMAHALLE / ANKARA​
​Telefon : 0312 212 33 92
​​Faks : 0312 212 31 27​​