Oturum Aç

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

88 Logo
red Logo
13.06.2022
Yazı Boyutu
A

HAVALİMANI ARFF MEMURLARI ESENBOĞA'DA KURULAN ZORLU PARKURLARDAKİ DAYANIKLILIK YARIŞMASINDA MÜCADELE ETTİDevlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü bünyesindeki 27 havalimanında görevli 83 ARFF memuru Esenboğa Havalimanı'nda düzenlenen yarışmada dayanıklılıklarını sergiledi.

Türkiye'deki havalimanlarında ve yakın çevrelerindeki uçak kaza kırım ve yangınlarına müdahale eden DHMİ Genel Müdürlüğü bünyesindeki Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele (ARFF) memurları için, Esenboğa Havalimanı'nda kurulan "pentatlon sahası"nda dayanıklılık yarışması düzenledi.

Gönüllük esasına göre katılım sağlanan yarışmaya 27 havalimanında görevli 83 ARFF memuru katıldı.

DHMİ Esenboğa Havalimanı Başmüdürlüğünce hazırlanan "pentatlon sahası"nda ARFF memurları zorlu parkurları aşmak ve dayanıklılıklarını göstermek için birbirleriyle kıyasıya yarıştı.

Parkurları başarıyla geçebilmek için efor sarf eden ARFF memurlarının verdiği mücadele renkli görüntülere sahne oldu.

Yarışmada Esenboğa Havalimanı'ndan Onur Özen ve Talha Yalçınkaya birinci, Muş Havalimanı'ndan Hüseyin Fidan ve Cihan Karahan ikinci, Sinop Havalimanı'ndan Hasan Fehmi Dinçel ve Abidin Ünsal üçüncü oldu.

Kadın ARFF memurların mücadelesi

Yarışmaya tek kadın takım olarak Kars Havalimanı'ndan katılan ARFF memurları Zülfiye Köküm ve Naciye Horatal Kartal, zorlu parkurlarla dolu "pentatlon sahası"nda verdikleri mücadeleyle takdir topladı.

App img

DHMİ Mobil Uygulaması

DHMİ Mobil uygulamasını ÜCRETSİZ İndirin

  • HABERLER VE
    DUYURULAR
  • İHALE İLANLARI
  • DHMİ TV
  • PROJELER
  • İLETİŞİM
  • ÇEK GÖNDER