Oturum Aç

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

88 Logo
red Logo
22.10.2020
Yazı Boyutu
A

10 HAVALİMANI DAHA "DAİMİ HAVA HUDUT KAPISI" İLAN EDİLDİTürkiye’de daha önce geçici hava hudut kapısı olarak hizmet veren 10 havalimanı, Cumhurbaşkanı Kararı ile daimi hava hudut kapısı ilan edildi. Böylece daimi hava hudut kapısı olan sivil havalimanı sayısı 38'e yükseldi.

Kesintisiz ticaret, seyahat ve taşımacılık için Türkiye’deki hava hudut kapıları artırıldı. “Bazı Havalimanlarının Uluslararası Giriş-Çıkışlara Açık Daimi Hava Hudut Kapısı Olarak Tespiti Hakkında” karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Türkiye’deki hava hudut kapılarına yenilerinin eklenmesini sağlayan 21.10.2020 tarihli ve 3115 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile; Antalya Gazipaşa Havalimanı, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, Çanakkale Havalimanı, Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı, Hatay Havalimanı, Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı, Kütahya Zafer Havalimanı, Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, Şanlıurfa GAP Havalimanı ve Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı uluslararası giriş-çıkışlara açık daimi hava hudut kapısı olarak belirlendi.

Söz konusu havalimanlarının geçici hava hudut kapısı iken daimi hava hudut kapısı ilan edilmesi bu havalimanlarında yatırımın arttırılmasını ve paydaşlar tarafından yerleşik personel görevlendirilmesini sağlayacak.

App img

DHMİ Mobil Uygulaması

DHMİ Mobil uygulamasını ÜCRETSİZ İndirin

  • HABERLER VE
    DUYURULAR
  • İHALE İLANLARI
  • DHMİ TV
  • PROJELER
  • İLETİŞİM
  • ÇEK GÖNDER