Oturum Aç

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

88 Logo
red Logo
2.02.2021
Yazı Boyutu
A

DHMİ HAVACILIK AKADEMİSİ SALGIN SÜRECİNDE DE FAALİYETLERİNİ AKSATMADAN SÜRDÜRÜYORKurulduğu günden bu yana uluslararası standartlarda eğitim vererek, Türk havacılık sektörüne hizmet eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı DHMİ Havacılık Akademisi, pandemi sürecinde de faaliyetlerini aksatmadan sürdürdü.

2017 yılında yeni eğitim vizyonu ile yapılanan DHMİ Havacılık Akademisi, eğitim ve hizmet kalitesi bakımından, üyesi olduğu ICAO ve EUROCONTROL kriterlerine göre verdiği kaliteli eğitimle takdir topluyor.

Akademinin kuruluşundan bugüne, 98.452 kursiyer yüz yüze ve online eğitim görüp sertifika aldı.

Köklü kurumsal eğitim geleneğinden aldığı güçle geleceğe yürüyen akademi, yeni vizyonunun gerektirdiği uygulamaları süratle hayata geçiriyor.

Bu anlayışın bir gereği olarak eğitimlerin kesintisiz devam etmesi, kamu kaynaklarının daha verimli kullanılması ve gelişen eğitim teknolojilerinin takip edilerek sistemlerimize entegre edilebilmesi amacıyla Havacılık Eğitim Dairesi Başkanlığı bünyesinde Uzaktan Eğitim Müdürlüğü kuruldu.

Uzaktan eğitim yönetim sistemi alt yapısını kendi imkânları ile kısa sürede kuran DHMİ, Eğitim Yönetim Sistemini (https://uzaktanegitim.dhmi.gov.tr) kendi personeli ile havacılık sektörünün kullanımına sundu.

Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından, “Eğitim Her Yerde” sloganıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetine sunulan Uzaktan Eğitim Kapısı platformunu en çok kullanan kuruluşlardan oldu.

PANDEMİ DÖNEMİNDE ONLİNE EĞİTİM

COVID-19 salgınının başlangıcından itibaren tüm havalimanlarında etkili önlemler alan kuruluşumuz, eğitim faaliyetlerinde de aynı hassasiyeti gösterdi.

Pandemi döneminde gerekli teknolojik altyapıyla süratle donatılan akademide eğitimler "Uzaktan Eğitim Platformu" üzerinden verilmeye başlandı.

Bugüne kadar havacılığın 23 farklı konusunda,  853 kursiyere online ve video tabanlı olarak eğitim verildi. Eğitimlere aynı sistem üzerinden devam ediliyor.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından alanında ilk yetkili eğitim kuruluşu sertifikasına sahip olan DHMİ Havacılık Akademisi, önceki yıllarda eğitim hizmeti alırken bu yönde de kendi yapılanmasını tamamlayarak yaklaşık 25 milyon TL tasarruf sağladı.

DHMİ Havacılık Akademisi eğitim alt yapısı, güçlü kadro ve uzaktan eğitim yönetim sistemi ve fiziki imkânlarıyla havacılık sektörüne hizmet etmeye devam ediyor.

App img

DHMİ Mobil Uygulaması

DHMİ Mobil uygulamasını ÜCRETSİZ İndirin

  • HABERLER VE
    DUYURULAR
  • İHALE İLANLARI
  • DHMİ TV
  • PROJELER
  • İLETİŞİM
  • ÇEK GÖNDER