Oturum Aç

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

88 Logo
red Logo
27.05.2022
Yazı Boyutu
A

DHMİ İLE AZERAERONAVİGATSİA (AZANS) ARASINDA İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDIDevlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ile Azerbaycan Hava Seyrüsefer Hizmet Sağlayıcı Kuruluşu Azeraeronavigation ( (AZANS) arasında iş birliği anlaşması imzalandı.           

DHMİ YK Başkanı ve Genel Müdürü Hüseyin KESKİN ile AZANS Direktörü Farhan GULIYEV tarafından Bakü’de imza altına alınan anlaşma,  kuruluşlar arasında hava seyrüsefer hizmetleri kapsamında iş birliğinin artırılmasını hedefliyor.

Anlaşmayla hava seyrüsefer hizmetleri alanında iki kuruluş arasında süre gelen iyi ilişkilerin gelecekte de artarak devam ettirilmesi, iki kuruluşun kurucu üyesi olacağı hava trafik yönetimi (ATM) alanında Bölgesel Emniyet Organizasyonu (Regional Safety Organisation; RSO) kurulması yönünde de adım atılması kararlaştırıldı.

Anlaşma kapsamında; bölgemizde hava trafik akışına yönelik stratejik iş birliği sağlanması, hava seyrüsefer hizmetleri alanında görev yapan personelin eğitimi, tecrübe ve bilgi paylaşımı, hava trafik yönetim sistemlerine yönelik araştırma ve geliştirme (AR-GE) faaliyetleri de dâhil olmak üzere teknik ve operasyonel konularda iş birliği yapılması planlanıyor.

Öte yandan, anlaşma ile fikri ve mülki hakları DHMİ’ye ait olan ve kuruluşumuzca etkin bir şekilde kullanılan yerli ve millî AR-GE sistemlerinin kardeş ülke Azerbaycan tarafından hava trafik yönetiminde kullanılması yönünde adım atılmış oldu.

App img

DHMİ Mobil Uygulaması

DHMİ Mobil uygulamasını ÜCRETSİZ İndirin

  • HABERLER VE
    DUYURULAR
  • İHALE İLANLARI
  • DHMİ TV
  • PROJELER
  • İLETİŞİM
  • ÇEK GÖNDER