Oturum Aç

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

100 Logo TY Logo
red Logo
Görme Engelliler Sayfası
10.11.2023
Yazı Boyutu
A

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİCumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümü dolayısıyla Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünde anma töreni düzenlendi.

Törene Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Hüseyin Keskin, Genel Müdür Yardımcılarımız, Daire Başkanlarımız ve Genel Müdürlük çalışanlarımız katıldı.

Keskin, törende yaptığı konuşmada Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk’ün 85’inci vefat yıl dönümü münasebetiyle bir araya gelindiğini belirterek “bundan bir asır önce vatanımızı işgale cüret eden düşmana karşı istiklalini ve istikbalini korumak için varını yoğunu ortaya koyan kahraman milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde başlatılan Millî Mücadele’yi şanlı bir zaferle taçlandırmıştır” dedi.

Kurtuluş Savaşı’nın ardından kurulan bu topraklardaki son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin, ilelebet payidar kalmasının “Devlet-i ebed müddet” inancıyla birliğimize, beraberliğimize sahip çıkmakla mümkün olacağını ifade eden Keskin, yerli ve millî kalkınma stratejileri ile güçlenen Türkiye’yi inşa etmenin, Cumhuriyetimize yapılacak en büyük katkı olduğunu vurguladı.

Keskin konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Türkiye Cumhuriyeti, milletinden aldığı güçle, manevi değerlerine sarılarak iç ve dış tehditleri bertaraf ederek büyümeye, kalkınmaya, bölgesinin ve dünyanın parlayan yıldızı olmaya devam etmektedir.

Kuruluş olarak, her alanda elde edilen tarihi başarılara, Cumhuriyet tarihinin en büyük projelerine imza atarak verdiğimiz büyük katkılardan dolayı ne kadar iftihar etsek azdır.

İstikbali göklerde arayan Türk havacılığını dünyanın zirvesine taşıyan DHMİ, Türkiye Yüzyılında daha büyük proje ve hizmetlerle geleceğe imza atmayı kararlılıkla sürdürecektir.

Bu duygularla, binlerce yıllık tarihi sürekliliğimiz içindeki son devletimiz olan Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, tüm kahramanlarımızı, gazilerimizi ve şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.”

App img

DHMİ Mobil Uygulaması

DHMİ Mobil uygulamasını ÜCRETSİZ İndirin

  • HABERLER VE
    DUYURULAR
  • İHALE İLANLARI
  • DHMİ TV
  • PROJELER
  • İLETİŞİM
  • ÇEK GÖNDER