Oturum Aç

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

88 Logo
red Logo
3.12.2020
Yazı Boyutu
A

GENEL MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN KESKİN'İN "3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ" MESAJIEngelli ve hareket kısıtlaması bulunanlar da dâhil olmak üzere her yolcumuza uçuş emniyetini ön planda tutan, konforlu ve kaliteli hizmet vermek için bütün gücümüzle gayret gösteriyoruz.

Bu bilinçle havalimanlarımız, hareket kabiliyeti kısıtlı misafirlerimizin kullanım ve erişilebilirlik ihtiyaçlarını azami şekilde karşılayabilecek biçimde düzenleniyor. Son olarak Sinop Havalimanımızın dahil olduğu, gerekli koşulları yerine getiren 23 havalimanımıza Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonlarınca 'Erişilebilirlik Belgesi' verildi. Çalışmalarımız tüm havalimanlarımızı kapsayacak şekilde hızla devam ediyor.

Bunun yanı sıra her yolcunun her hizmete süratle ulaşabilmesine büyük önem veren bir kuruluş olarak, dünyada birçok ülkede olmayan uygulamaları da Türkiye’de başlattık. Havalimanlarımızda hareket kabiliyeti kısıtlı yolculara ilaveten; bebekli, hamile ve daha hızlı erişim ihtiyacı bulunan hasta yolculara uçuş önceliği sağlanıyor.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün, bu konudaki toplumsal farkındalığı artırması temennisi ile tüm engelli vatandaşlarımıza mutlu, huzurlu günler diliyorum.

Yolcu dostu havalimanlarımızla DHMİ çalışıyor, Türkiye uçuyor!

 

Hüseyin Keskin
DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı
ve Genel Müdürü

 

App img

DHMİ Mobil Uygulaması

DHMİ Mobil uygulamasını ÜCRETSİZ İndirin

  • HABERLER VE
    DUYURULAR
  • İHALE İLANLARI
  • DHMİ TV
  • PROJELER
  • İLETİŞİM
  • ÇEK GÖNDER