Oturum Aç

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

88 Logo
red Logo
22.01.2021
Yazı Boyutu
A

GENEL MÜDÜRÜMÜZ KESKİN'DEN KARLA MÜCADELE EKİPLERİMİZE TEŞEKKÜRYönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Hüseyin Keskin, havalimanlarında karla mücadele çalışmalarındaki başarılarıyla göz dolduran mesai arkadaşlarımıza teşekkür etti.

Genel Müdürümüz Keskin, Twitter hesabından (@dhmihkeskin) yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Kış koşullarında vatandaşlarımızın rahat ve emniyetli seyahatleri için havalimanlarımızda fedakârca gayret gösteren tüm mesai arkadaşlarıma, kar ve buzlanma ile mücadele çalışmalarını 7/24 sürdüren tüm ekiplerimize teşekkür ederim.”

EKİPLER 7/24 GÖREV YAPIYOR

Kar yağışı ve buzlanmanın etkili olduğu havalimanlarında ulaşımın aksamaması için ekipler yoğun mücadele yürütüyor. Vatandaşların kış aylarında rahat ve güvenli bir şekilde yolculuklarını yapabilmeleri ve havacılık faaliyetlerinin aksamaması için, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (DHMİ) bağlı ekipler, kar yağışı olan havalimanlarında 7/24 görev yapıyor.

DHMİ 394 ARAÇ 700 PERSONELLE ÇALIŞIYOR

Karla mücadele ve buzlanmaya karşı ülke genelinde tüm tedbirleri alan Genel Müdürlük bünyesinde karla mücadele hizmetleri, ileri teknoloji ürünü araçlar ve ekipman kullanılıyor. Çalışmalar; 57 adet Çekerli Tip Kombine Kar Mücadele Aracı, 88 adet Kompakt Tip Kombine Kar Mücadele Aracı, 49 adet Kar Püskürtme Aracı, 17 adet Uçak ve Köprü Altı Kar Mücadele Aracı, 38 adet Kar Küreme ve De-Icing Sıvı Serpme Aracı, 131 adet Pist Frenleme Ölçüm Cihazı/Aracı ile yürütülüyor.

İHTİYAÇ DUYULAN TÜM MALZEME STOKLARDA MEVCUT

İleri teknoloji ürünleri olan bu araçlara ilave olarak 14 adet Kar Küreme Aracı, tüm bu araçlarda ihtiyaç duyulan/duyulabilecek olan yeterli stok seviyesinde yedek malzeme, PAT sahalarında buz oluşumunun önlenmesi veya oluşan buzun çözülmesinde kullanılacak olan 1500 ton de-icing (buz önleyici/çözücü) sıvı malzeme ile birlikte bu araçları ve ekipmanı kullanabilecek bilgi birikimi ve tecrübeye sahip yaklaşık 700 personel,  Karla Mücadele Hizmetlerinde görev yapmak üzere hazır bulunuyor. Personelin sürekli eğitim alarak ve yapılan tatbikatlarla 7/24 göreve hazır olmaları sağlanıyor.

App img

DHMİ Mobil Uygulaması

DHMİ Mobil uygulamasını ÜCRETSİZ İndirin

  • HABERLER VE
    DUYURULAR
  • İHALE İLANLARI
  • DHMİ TV
  • PROJELER
  • İLETİŞİM
  • ÇEK GÖNDER