Oturum Aç

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

88 Logo
red Logo
2.12.2021
Yazı Boyutu
A

GÖREVLERİNDE ÜSTÜN BAŞARI GÖSTEREN HAVALİMANI GÜVENLİK GÖREVLİLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİDevlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından işletilen havalimanlarında çalışan ve görevlerinde başarı gösteren özel güvenlik personeli ödüllendirildi.

DHMİ Genel Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen ödül törenine, Genel Müdür Yardımcımız Erhan Ümit Ekinci, Havacılık Acil Yardım ve Güvenlik Dairesi Başkanımız Mehmet Mahir Demirkazık, Destek Hizmetleri Dairesi Başkan Yardımcımız Murat Başaran, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, Başkent Al Grup Güvenlik Hizmetleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Salim İnal ile ödüle layık görülen güvenlik personeli katıldı.

HAVALİMANLARIMIZDA YOLCU EMNİYETİ VE GÜVENLİĞİ ÖNCELİKLİ GÖREVİMİZ

Törende konuşan Genel Müdür Yardımcımız Erhan Ümit Ekinci,  DHMİ'nin havalimanı güvenliğine büyük önem verdiğini belirterek, "Hem yolcuların hem de çalışanlarımızın güvenliği için özveri ile çalışan güvenlik görevlilerimiz önemli hizmetlerde bulunuyor. Bu özverili çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum." dedi. 

Ekinci konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hem yolcuların hem de çalışanlarımızın güvenliği için özveri ile çalışan güvenlik görevlilerimiz önemli hizmetlerde bulunmaktadır. Bu özverili çalışmalarından dolayı tüm güvenlik görevlilerinize teşekkür ediyorum. Bugün burada bizimle birlikte olan dikkatli ve fedakâr arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyorum. Onlar görevlerini hakkıyla yerine getirip bizim de göğsümüzü kabarttılar.

Ülkemiz için çok kritik olan havacılık çarkının en önemli dişlilerinden biri olan güvenlik görevlilerimizin, yolcu ve ülke güvenliğinin tesisinde çıtayı her zaman yüksekte tutacağından eminim. Yaptıkları kontroller sırasında uyuşturucu yakalayan ve tarihi eserlerin kaçırılmasına izin vermeyen arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyorum.” dedi.

BAŞARILI PERSONELE HEDİYE VE PLAKET VERİLDİ

Konuşmanın ardından farklı tarihlerde uyuşturucu madde ve tarihi eser yakalayan Van Ferit Melen Havalimanı güvenlik görevlisi Volkan Tübek, Diyarbakır Havalimanı güvenlik görevlisi Mesut Demir, Adana Havalimanı güvenlik görevlisi Bengül Eren’e görevlerinde gösterdikleri üstün başarı sebebiyle plaket verildi.

App img

DHMİ Mobil Uygulaması

DHMİ Mobil uygulamasını ÜCRETSİZ İndirin

  • HABERLER VE
    DUYURULAR
  • İHALE İLANLARI
  • DHMİ TV
  • PROJELER
  • İLETİŞİM
  • ÇEK GÖNDER