Oturum Aç

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

88 Logo
red Logo
25.10.2020
Yazı Boyutu
A

SİNOP HAVALİMANI ERİŞİLEBİLİRLİK BELGESİ ALDIAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Sinop Havalimanımıza "Erişilebilirlik Belgesi" verildi. Böylece bu belgeyi alan havalimanı sayısı 23’e yükseldi.

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından 2020 yılı “Erişilebilirlik Yılı” ilan edilmişti. Bu çerçevede havalimanları da hareket kabiliyeti kısıtlı yolcuların daha rahat erişim sağlayabilmelerine yönelik hizmetlerini iyileştirdi.

Bu kapsamda Sinop Havalimanında da gerekli düzenlemeler hızlı bir şekilde tamamlandı. Sinop İli Erişilebilirlik  İzleme ve Denetleme Komisyonunca yapılan denetimlerde gerekli koşulları yerine getirdiği belirlenen Sinop Havalimanımız "Erişilebilirlik Belgesi" almaya hak kazandı.

Düzenlenen belge, 23.10.2020 tarihinde yapılan  Sinop İli 4. Dönem Koordinasyon toplantısı açılışında Vali Erol KARAÖMEROĞLU tarafından  Havalimanı Müdürü Taylan ÖNCEL’e verildi.

Erişilebilirlik Belgesi, hareket kabiliyeti kısıtlı misafirlerin yolcu dostu uygulamalardan engelsiz faydalanmaları ve daha rahat erişim sağlayabilmelerine yönelik yapılan denetimler sonucunda havalimanlarına veriliyor.

Öte yandan yolcu dostu havalimanlarımızda hareket kabiliyeti kısıtlı yolculara ilaveten; bebekli, hamile ve daha hızlı erişim gereksinimi bulunan hasta yolcuların işlemlerini kolaylaştırmak kuruluşumuzun öncelikleri arasında yer alıyor.

App img

DHMİ Mobil Uygulaması

DHMİ Mobil uygulamasını ÜCRETSİZ İndirin

  • HABERLER VE
    DUYURULAR
  • İHALE İLANLARI
  • DHMİ TV
  • PROJELER
  • İLETİŞİM
  • ÇEK GÖNDER