Oturum Aç

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

100 Logo TY Logo
red Logo
Görme Engelliler Sayfası
11.05.2024
Yazı Boyutu
A

YK BAŞKANI VE GENEL MÜDÜRÜMÜZ DR. HÜSEYİN KESKİN'İN ENGELLİLER HAFTASI PAYLAŞIMIEngelliler Haftası dolayısıyla sosyal medya hesaplarından bir paylaşımda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Dr. Hüseyin Keskin, "Engelli dostu havalimanlarımızda her adımda farkındalık prensibiyle onların hayatını kolaylaştırmak için gerekli düzenlemeleri yapıyor, tüm önlemleri hayata geçiriyoruz. Çünkü onların hayatı bizim hayatımız, sorunları bizim sorunumuz, mutlulukları bizim mutluluğumuz..." dedi.

Genel Müdürümüz Keskin, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

Engelli dostu havalimanlarımızda her adımda farkındalık prensibiyle onların hayatını kolaylaştırmak için gerekli düzenlemeleri yapıyor, tüm önlemleri hayata geçiriyoruz. Çünkü onların hayatı bizim hayatımız, sorunları bizim sorunumuz, mutlulukları bizim mutluluğumuz…

Her bireye eşit fırsatlar sunmanın gerekliliğine inanıyor, bu anlayışla havalimanlarımızı engelli yolcularımız için her adımda daha erişilebilir hale getirmeye devam ediyoruz.

Bu çerçevede; standartlara uygun telefonlar, kot farklılıklarını ortadan kaldıran düzenlemeler, engelli dostu giriş-çıkışlar, dinlenme alanları ve daha fazlası ile havalimanlarımızı engelsiz mekânlar haline getirdik.

Görsel ve işitsel yönlendirmeler, hissedilebilir zemin döşemeleri, Braille kabartmalı butonlar ve engelli wc'ler gibi önemli hizmetleri de havalimanlarımızda kullanıma sunuyoruz.

Hızı ayarlanabilir yürüyen bantlar, engelli asansörleri, braille kabartmalı haritalar, özel köpek kulübeleri ve yükselebilir platformlar ile her adımda konfor ve kolaylık sağlıyoruz.

Bunların yanında engelli yolcu anketi gibi uygulamalar ile engelli yolcularımızın sesini duyuyoruz. Ücretsiz otopark imkânı ile de havalimanı ulaşımını kolaylaştırıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz uygulamalar neticesinde 40 havalimanımız Erişilebilirlik Belgesine sahip olmakla birlikte çalışmalarımız tüm havalimanlarımızı kapsayacak şekilde hızla devam ediyor.

Engelli yolcularımızın hayatlarını kolaylaştırmak için canla başla çalışıyor, tüm önlemleri sürekli olarak geliştiriyoruz. Bu konudaki farkındalığı da artırmak hepimizin başta gelen görevidir. Engelliler Haftası vesilesiyle tüm engelli vatandaşlarımıza mutlu ve huzurlu günler diliyorum.

App img

DHMİ Mobil Uygulaması

DHMİ Mobil uygulamasını ÜCRETSİZ İndirin

  • HABERLER VE
    DUYURULAR
  • İHALE İLANLARI
  • DHMİ TV
  • PROJELER
  • İLETİŞİM
  • ÇEK GÖNDER