Oturum Aç

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

88 Logo
red Logo
17.06.2021
Yazı Boyutu
A

YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ VE GENEL MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN KESKİN RİZE-ARTVİN HAVALİMANI'NDA İNCELEMELERDE BULUNDUDHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hüseyin Keskin ve AYGM Genel Müdürü Dr. Yalçın Eyigün yapımı devam eden Rize-Artvin Havalimanı’nda incelemelerde bulundu.

Çalışmalar hakkında bilgi alan Genel Müdürümüz Hüseyin Keskin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca projelendirilen Rize-Artvin Havalimanı’nın, tamamlandığında Türkiye'nin deniz dolgusuna inşa edilen 2’nci havalimanı olacağını kaydetti.

HAVACILIK SEKTÖRÜ İÇİN ÖRNEK BİR PROJE 

İnşaat işlerinin hız kesmeden devam ettiğini ifade eden Keskin, “Rize-Artvin Havalimanı sadece ülkemiz için değil dünya havacılık sektörü için de örnek bir proje. Başlangıç aşamasından bugüne kadar çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlediği havalimanı bölgeye büyük değer katacak. Bölgemizin marka değerini artıracak ve turizme de büyük katkı sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Rize ve Artvin illeri arasında Doğu Karadeniz bölgesine hizmet edecek havalimanının temeli 3 Nisan 2017'de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılmıştı.

Rize-Artvin Havalimanı projesinde altyapı ve terminal binası, pist ve apronların da bulunduğu üstyapı inşaatı hızlı şekilde sürüyor. Havalimanının planlanan sürede hizmete girmesi için çalışmalar yoğun olarak devam ediyor.

İncelemeler sırasında Keskin ve Eyigün'e Yönetim Kurulu Üyemiz Nejdet Sümbül, AYGM Genel Müdür Yrd. Kerem Yeğnidemir, İşletme Dairesi Başkanımız Kürşad Özer, Trabzon Havalimanı Başmüdürümüz İsa Türkmen, Başmüdür Yardımcımız Mahmut Kuleli, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 11. Bölge Müdür Yrd. Bilâl Timur refakat etti.

App img

DHMİ Mobil Uygulaması

DHMİ Mobil uygulamasını ÜCRETSİZ İndirin

  • HABERLER VE
    DUYURULAR
  • İHALE İLANLARI
  • DHMİ TV
  • PROJELER
  • İLETİŞİM
  • ÇEK GÖNDER