Oturum Aç

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

ADANA HAVALİMANI

red Logo
444 34 64

Elektronik Servisler

Yazı Boyutu
A


 

ELEKTRONİK SİSTEMLER


 
 

Adana Havalimanı Elektronik Müdürlüğü, Havalimanımızdaki ve Havalimanımıza bağlı istasyonlarda kurulmuş bulunan tüm seyrüsefer, haberleşme ve radar  sistemlerinin  kesintisiz çalışmalarını sağlamakla sorumlu olup bu cihazların bakım ve onarımlarını yapmaktadır.

Adana Havalimanı Terminal Elektronik Başmühendisliğince  Limanımız terminal ve Güvenlik sistemlerinin bakım ve onarımları yapılmaktadır.


ICAO (Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı) ve EUROCONTROL (Hava Seyrüsefer Güvenliği Avrupa Teşkilatı) üyesi olan ülkemizde hava seyrüseferine ilişkin işlemler DHMİ tarafından koordine edilmekte ve izlenmektedir. Türkiye'de hava trafik hizmetlerinin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için çeşitli elektronik sistemler kullanılmaktadır.

Bu sistemler Adana Havalimanında; Communications, Navigations,  Surveillance,(Haberleşme, Seyrüsefer, Radar) personeli olarak tanımlanan lisanslı  ATSEP  teknik personeli tarafından yürütülmektedir.

17.jpg

Adana Havalimanı sorumluluğunda bulunan Akçadağ SSR Radarı, 05-ILS cihazı, Adana VOR, DME, NDB ve  Hava-Yer haberleşmesinde kullanılan tüm elektronik sistemlerin bakım onarım ve idamesi de Havalimanımızda görev yapan ATSEP  lisanslı personel tarafından yapılmaktadır.​

App img

DHMI Mobil Uygulaması

DHMI Mobil uygulamasını ÜCRETSİZ İndirin

  • HABERLER VE
    DUYURULAR
  • İHALE İLANLARI
  • DHMI TV
  • PROJELER
  • İLETİŞİM
  • ÇEK GÖNDER