Oturum Aç

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

HAVA SEYRÜSEFER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

88 Logo
red Logo
444 34 64

Eğitim

Yazı Boyutu
A

 

EĞİTİM


1. TEMEL HAVACILIK BİLGİ YÖNETİM (AIM) KURSU

Havacılık Bilgi Yönetim Hizmet birimlerinde görev almak üzere ilk kez istihdam edilen stajyer AIM personeline en az 16 haftalık Temel AIM kursu ile 3 haftalık mesleki bilgi ve işbaşı eğitimi verilir. Kursu başarı ile bitiren personel Genel Müdürlük Merkez ve Havalimanlarında bulunan AIM birimlerinde görevlendirilir.

Stajyer AIM memuru adayı aşağıdaki şartları sağlar:

a) T.C. vatandaşı olmak.

b) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramamış olmak; devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama ile kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

c) Tam teşekküllü hastaneden alınan sağlık kurulu raporu ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmadığını belgelemek.

ç) Son başvuru tarihi itibarıyla, İngilizce YDS'den en az C düzeyinde puan almış olmak veya ÖSYM tarafından buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak.

d) Yüksekokulların en az 4 yıllık bölümlerinden veya Fakülte mezunu olmak.

e) En az 70 veya üstü olmak üzere ilan edilecek KPSS taban puanını almış olduğunu belgelemek.

2. YURT İÇİ SEMİNERLER

Kuruluşumuz AIM personelinin eğitimini sağlamak, son gelişmeleri ve uygulamaları çalışanlara aktarmak amacıyla yılda en az iki defa AIM seminerleri düzenlenmekte olup tüm ilgili Havalimanlarından katılım sağlanarak planlanmaktadır.

 

3. YURT DIŞI EĞİTİM VE SEMİNERLER

Havacılık Bilgi Yönetimi (AIM) birimlerinde görev yapan AIM Personelinin bilgi ve becerisini arttırmak, son gelişme ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmak amacıyla yurt dışında düzenlenen kurs, seminer ve diğer aktivitelere katılımları sağlanmaktadır.​

App img

DHMI Mobil Uygulaması

DHMI Mobil uygulamasını ÜCRETSİZ İndirin

  • HABERLER VE
    DUYURULAR
  • İHALE İLANLARI
  • PAT SAHA DURUMU
  • DHMI TV
  • PROJELER
  • İLETİŞİM
  • ÇEK GÖNDER