Oturum Aç

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

ORDU GİRESUN HAVALİMANI

red Logo
444 34 64

İç Hat Terminali

Yazı Boyutu
Aİç Hatlar ve Dış Hatlar Terminali

     Ordu-Giresun Havalimanı İç Hatlar ve Dış hatlar terminali olarak tek bir terminal binası içerisinde hizmet vermektedir. Terminal binasının toplam alanı 20.250 metrekare olup,

3550 metrekare iç hatlar gidiş-geliş arındırılmış salon, 4200 metrekare dış hatlar gidiş-geliş arındırılmış salon olarak kullanılmaktadır.

Havalimanımız sivil hava ulaşımına 22 Mayıs 2015 yılında açılmış olup, 10 Şubat 2016 tarihi itibariyle 24 saat esasına göre hizmet vermektedir.

Havalimanı İç hatlar terminali yıllık 1 milyon, dış hatlar terminali de 1 milyon yolcu kapasitesine sahiptir.

Check-in işlemi iç ve dış hatlar için ortak kullanım alanında olan 20 adet check-in bankosu ile hizmet vermektedir.

Havalimanı ve Terminal binası güvenliği Emniyet personeli, DHMİ ve Özel güvenlik personeli tarafından yürütülmektedir. Terminal binası CCTV kamera sistemi ile 24 saat izlenilmektedir. Havalimanı ana terminal girişi ve iç ve dış hatlar gidiş arındırılmış salon girişlerinde  X-ray bagaj kontrol cihazları ve kapı-el dedektörleri ile güvenlik kontrolü yapılmaktadır.

Dış hatlar pasaport işlemleri için dış hatlar gidiş salonu girişinde 4 adet, geliş salonu girişinde 4 adet pasaport bankosu vardır.

İç hatlar terminali giden yolcu salonlarında üç adet ve  dış hatlar terminali giden yolcu salonlarında yolcu çıkışı için iki  adet gate-kapı bulunur. Yolcular kapılar üzerindeki uçuş bilgi monitörleri ve kapılarda bulunan anons ile bilgilendirilir.

Gelen yolcunun bagajını alması için iç hatlar geliş salonunda 2 adet ve dış hatlar geliş salonunda 2 adet bagaj alım konveyörü bulunur. Yolcular geliş salonunda bulunan uçuş bilgi monitöründen bagaj bilgilerini takip edebilirler.

Terminal ana check-in salonunda bulunan danışma masasından yapılan anons sistemi ve uçuş bilgi monitörleri üzerinden yolcular bilgilendirilmektedir.

Terminal binası diğer çevre binalar ile birlikte yangına karşı 24 saat yangın algılama ve ihbar sistemi ile korunmaktadır. Havalimanında 24 saat yangınla mücadele personeli ve araçları hazır bulundurulmaktadır.

Terminal binası içerisinde havalimanı uçak saatlerinde , yardımcı sağlık elemanı ve tam donanımlı bir ambulans aracı ile acil sağlık hizmeti verilmektedir.

Terminal içerisinde büfe, restaurant, cafe, araç kiralama ofisleri, sabit telefon makineleri ve hediyelik eşya satış mahalli  bulunmaktadır.

Dış hatlar gidiş salonu girişinde ve dış hat geliş bagaj alım salonunda gümrük hizmetlerini yürüten Gümrük Müdürlüğü bulunmaktadır.

Havalimanımızda 60 açık/229 kapalı araç kapasiteli toplam 289 otopark bulunmaktadır.  Ulaşım hizmeti için Havaalanları Yer Hizmetleri A.Ş. (HAVAŞ) otobüs servisi, taksi ve özel havayolu şirketlerine ait yolcu servisleri mevcuttur ancak özel hava yolu şirketlerine ait yolcu servisi bulunmamaktadır.

Terminal binası içerisinde ibadethane bulunmaktadır.

Terminal binası iç hat geliş ve dış hat geliş salonlarında kayıp eşya (lost & found) ofisi bulunmaktadır.

Havalimanımız VIP salonu kullanım alanı 1343 metrekare’dir.

Havalimanımız CIP solunu 415 metrekare’dir. (Aktif değildir.)

Havalimanımız terminal binasında 2 adet kafe, 1 adet restoran mahalli bulunmaktadır.

Havalimanımız terminal binasında 1 adet ATM, 1 adet bagaj sarma cihazı bulunmaktadır.

Havalimanımızda 5 adet uçak park sahası mevcuttur.​

App img

DHMİ Mobil Uygulaması

DHMİ Mobil uygulamasını ÜCRETSİZ İndirin

  • HABERLER VE
    DUYURULAR
  • İHALE İLANLARI
  • DHMİ TV
  • PROJELER
  • İLETİŞİM
  • ÇEK GÖNDER